POD VŔŠKOM - kníhkupectvo a antikvariát

domov
 

detail titulu

 

ZA NAŠÍM BLOKOM + CD

Burgr Ľubo

odporúčaná cena : 10,00 €
naša cena : 9,00 €
zľava 10%
pridať do
na predajni
posielame v deň objednania alebo najbližší pracovný deň
na predajni Kupecká 8
  • Žáner : POÉZIA
  • Vydavateľ : KK Bagala
  • Vydané : 2018
  • Väzba : pevná
  • Strán : 63
  • EAN : 9788089973019
ďaľšie obrázky
náhľad   náhľad   Za naším blokom
Ali ibn Rachid a iné texty


Piesňové texty Ľuba Burgra sú charakteristické skrytou či priamou iróniou, humoristickým podtónom a sarkazmom. Väčšina má príbeh, často motivovaný konkrétnym zážitkom alebo vypočutým rozhovorom. Sústredí sa na pohnuté stavy a snaží sa ich opísať čo najminimalistickejšie.
Knihu ilustroval Laco Teren, nájdete v nej výber z textov napísaných pre skupiny Ali ibn Rachid, Dogma, Midi Lidi a divadlo Stoka.

Súčasťou publikácie je aj CD Ali ibn Brass kvintet so šiestimi starými piesňami v nových aranžmánoch Petra Zagara, Marka Piačeka a Ľuba Burgra.


O AUTOROVI

Ľubo Burgr (1964) je hudobník, skladateľ, textár, herec a režisér. Vyštudoval hru na husliach na košickom konzervatóriu a skladbu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. V roku 1986 spolu s Martinom Marinčákom založil skupinu Ali ibn Rachid, ktorej debutový rovnomenný album (1992) výrazne ovplyvnil vývoj a smerovanie slovenskej alternatívnej hudby. Druhý album sa tiež volal Ali ibn Rachid (1997) a tretí Dancing (2009). Od roku 1995 je členom hudobného ansámblu Požoň Sentimental. Spolu s Martinom Burlasom, Zuzou Piussi a Danielom Salontayom hral v kapele Dogma, s ktorou nahral album Dilema (1999). Skladá pre orchester, sólové nástroje, ako aj inštrumentálne kompozície. Zložil opery Smrť v kuchyni (2000) a Tête-à-tête (2002) a je tiež autorom hudby a hudobných textov k mnohým divadelným produkciám. V roku 2018 vydal s Pjonim album Výletné lode. Do divadelného združenia Stoka vstúpil v 1991 a spolu s hercami nahral dva albumy. V roku 2000 bol spoluzakladateľom Združenia pre súčasnú operu, o tri roky neskôr spoluzakladal A4 – priestor súčasnej kultúry a od roku 2004 pôsobí ako autor, režisér, herec a skladateľ v divadle SkRAT.