o nás

Keď po r. 1989 začali vychádzať knihy ku ktorým sa pred tým nedalo legálne dostať začali sme s nadšením zbierať informácie o tom, čo vychádza a objednávali sme si knihy pre seba a našich priateľov. Potom sme si povedali, že by sme mohli objednávať aj nejaké knihy navyše a ponúknuť ich aj ľuďom, ktorých nepoznáme, ale chceli by ich čítať. Spočiatku nám na to stačil jeden stôl, potom obchodík, kde sa zmestili najviac traja ľudia (a otvorené bolo až popoludní keď sme sa vrátili z práce) a potom sme sa presťahovali do priestorov, kde sme doteraz.
Ľudí, ktorí chcú čítať knihy, ktoré chceme čítať aj my stále pribúda a mnohí z našich zákazníkov nám už nie sú neznámi. Tešíme sa z toho, že môžeme vytvárať miesto, kde sa ľudia dobre cítia, kde nájdu knihy, hudbu a priateľov ktorých radi stretnú.
Niekedy k nám príde náhodný návštevník Nitry a povzdychne si, aká je to škoda, že u nich doma takýto obchod nie je. Neotvorili sme, ani nemáme v pláne otvoriť si kníhkupectvo v inom meste. V podstate nám totiž „komornosť“ našej predajne vyhovuje.
Preniesli sme ale náš obchodík na internetovú sieť a tak môžeme zostať doma v Nitre a zároveň byť s vami tam, kde sa cítite dobre vy.

Možno by Vás mohlo zaujímať že náš E-Shop je chránené pracovisko (zamestnávame ľudí so zdravotným postihnutím). Pre organizácie môžeme vystaviť doklad o náhradnom plnení.
K životnému prostrediu pristupujeme šetrne. Používame ekologické prípravky a na zabalenie Vašej zásielky zrecyklujeme čo sa dá (:

Vitajte!

v kníhkupectve

sme výberové kníhkupectvo

zo širokej ponuky vydavateľstiev vyberáme to, čo považujeme za najlepšie

máme skúsenosti

sme tu už 28 rokov - od r. 1990

vyberáme to najlepšie

nielen do kníhkupectva, ale aj do kaviarne prevažne z lokálnych zdrojov a v bio kvalite

sme citliví k potrebám druhých

zamestnávame ľudí so zdravotným postihnutím – sme chránené pracovisku už od r. 2006

sme eco – friendly

zrecyklujeme, čo sa dá – napr. na zabalenie vašej objednávky – všetok jednorazový riad je kompostovateľný ( aj slamky) separujeme odpad, používame eco čistiace prostriedky…

naše ceny sú férové

nesledujeme či sme najlacnejší na trhu ale z maloobchodných cien dávame zľavy a antikvariátnym knihám dávame zodpovedajúce ceny

návrat hore